Warszawa, stolica Polski, obecnie rozkwita w całej swojej wiosennej okazałości. Od tulipanów i narcyzów urozmaicających krajobraz parków po kolorowe bratki dekorujące miejskie donice – te rośliny i wiele innych tworzą prawdziwy festiwal kolorów, na który warto zwrócić uwagę podczas spaceru po mieście. Szczególnie zachwycający jest widok kwitnącej wiśni 'Kanzan’, której różowe kwiaty to prawdziwa gratka dla oka.

W tym roku mieszkańcy Warszawy mogą cieszyć się pięknem ponad 5 milionów kwiatów rosnących w przestrzeni miejskiej. Warto przypomnieć o zeszłorocznych nasadzeniach na placu Trzech Krzyży oraz przy budowanym Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które teraz można podziwiać w pełnej krasie. Nie można również zapomnieć o tysiącach roślin posadzonych w odnowionych parkach jak Pole Mokotowskie czy Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, zapowiada także otwarcie nowego parku linearnego Suwak, gdzie na powierzchni 14 tys. metrów kwadratowych przeważać będzie zieleniec.

Warszawiacy mogą cieszyć się widokiem ponad 5 milionów kwitnących kwiatów. Tulipany w Ogrodzie Saskim, stokrotki i lak wonny na Krakowskim Przedmieściu czy różnobarwne bratki na przystankach komunikacji miejskiej to tylko niektóre z roślin, które dodają miastu uroku. Warto też zwrócić uwagę na takie gatunki jak narcyzy, krokusy, cebulice, śnieżniki, śnieżyczki czy śnieżyce, które zdobią warszawskie parki, skwery i pasy drogowe. Szczególną atrakcją są różowe kwiaty wiśni 'Kanzan’, które można spotkać m.in. przy ulicy Żytniej na Woli.

Jednak to nie tylko kwiaty przyciągają wzrok mieszkańców i gości Warszawy. Miasto ciągle się zazielenia dzięki nowym nasadzeniom drzew. Można je dostrzec np. na placu Bankowym, gdzie ostatnio posadzono 9 dębów oraz irgę błyszczącą. Na Żoliborzu zaś, w ramach powstającego skweru Krasińskiego, posadzono 24 nowe drzewa – świerki, klony, sosny czarne czy dęby szypułkowe. Po zakończeniu całej inwestycji będzie tam łącznie 111 nowych drzew.

Wiele nowych nasadzeń drzew znajduje się również w innych częściach Warszawy. Na ulicy Chmielnej posadzone zostały pierwsze platanowe drzewa, a do końca roku na tej odmienionej ulicy będzie można podziwiać 95 nowych drzew różnych gatunków. Podobna ilość drzew – 94, zostanie posadzona wzdłuż ulic Wolskiej i Kasprzaka, na miejscu dawnego torowiska tramwajowego, gdzie prace już się rozpoczęły. Miasto nie jest jedynym miejscem, gdzie rośnie liczba drzew – leśnicy również posadzili już 6 tysięcy nowych okazów, a do końca wiosny planują posadzić kolejne 5,2 tysiąca.