Grupa przestępcza, która na przestrzeni ostatnich lat prowadziła działalność na terenie Warszawy i pobliskich powiatów, zdobywała bogactwo poprzez kradzież i paserstwo samochodów. Pieniądze zdobyte w ten sposób były inwestowane w zakup nieruchomości, takich jak domy i inne posiadłości. Działania te zostały jednak przerwane dzięki interwencji funkcjonariuszy z warszawskiego Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową oraz CBŚP Zarząd w Warszawie. Śledztwo, które toczyło się pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, doprowadziło do aresztowania dziewięciu osób podejrzanych o kierowanie tą organizacją przestępczą i jej członków. Grupa oskarżona jest o kradzieże z włamaniem oraz paserstwo 44 pojazdów.

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji – Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową, w kooperacji z funkcjonariuszami CBŚP Zarząd w Warszawie, CPKP BOA KGP, Nadbużańskiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Zarządu Operacyjnego Komendy Głównej Straży Granicznej przeprowadzili skoordynowane działania. Rezultatem tych działań było aresztowanie siedmiu osób działających w tej zorganizowanej grupie przestępczej. Operacja bezpieczeństwa obejmowała jednoczesne przeszukanie 16 domów na terenie powiatu wołomińskiego.

Dodatkowo, pięć osób związanych z tą grupą przestępczą zostało doprowadzone do aresztu śledczego i zakładu karnego, gdzie odbywają karę za wcześniejsze akty przestępcze związane z kradzieżą samochodów.

Śledczy ustalili, że podejrzani są odpowiedzialni za 29 kradzieży samochodów o łącznej wartości 4 miliony złotych oraz 45 przypadków paserstwa pojazdów o wartości około 6 milionów złotych.

Funkcjonariusze podczas przeprowadzanych działań zabezpieczyli majątek o wartości miliona 100 tysięcy złotych, w tym 9 samochodów i 29 tysięcy złotych gotówką. W trakcie przeszukania nieruchomości, ujawnili także części samochodowe o wartości 280 tysięcy złotych, które mogą pochodzić z przestępstw. Te zostały zabezpieczone dla dalszego badania.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie zarzutów wobec podejrzanych. Dwa z nich usłyszały zarzut kierowania grupą przestępczą, natomiast pozostałym przedstawiono zarzuty udziału w tej grupie oraz kradzieży z włamaniem i paserstwa samochodów. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ zadecydował o zastosowaniu aresztu tymczasowego dla 9 podejrzanych.

Nad sprawą czuwa Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.