„Zima w Lesie” to wydarzenie, które stało się już tradycją na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Organizowane przez powiatową administrację we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Lesznie oraz Komendą Powiatową Policji, stanowi atrakcyjną propozycję spędzenia ferii zimowych dla lokalnej dzieci i młodzieży. Wydarzenie, które cieszy się udziałem licznych grup zorganizowanych, jest obsługiwane przez dzielnicowych z Leszna oraz policjantów ze Starych Babic i Kampinosu.

Osoby reprezentujące lokalne siły policyjne, czyli dzielnicowi z Leszna i policjanci ze Starych Babic oraz Kampinosu, ponownie angażują się w realizację projektu „Zima w Lesie 2024”. Wspomniane wydarzenie jest organizowane pod egidą Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lesznie. Ta rozrywka dla dzieci i młodzieży ma miejsce w Gościńcu Julinek i potrwa do końca tygodnia.

Głównym celem tej inicjatywy jest promowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych mieszkańców powiatu, a także zachęcanie do aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Wydarzenie ma na celu podkreślenie atrakcyjności turystycznej Kampinoskiego Parku Narodowego.

Służby policyjne, biorące udział w imprezie, prowadzą edukacyjne spotkania z uczestnikami. Podczas tych warsztatów omawiane są kwestie związane z bezpieczeństwem podczas ferii – zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Policjanci uświadamiają dzieciom i młodzieży reguły bezpieczeństwa drogowego, nie tylko dla podróżujących samochodem, ale także dla pieszych. Przypominają o znaczeniu elementów odblaskowych oraz edukują na temat postępowania w sytuacji spotkania z nieznajomymi osobami. Uczestnicy mają również szansę na bliższe zapoznanie się z pracą policjanta poprzez prezentację radiowozu służbowego.