Oficerowie działu kryminalnego z Komisariatu Policji w warszawskim Bemowie zatrzymali trójkę mężczyzn, których podejrzewano o posiadanie dużej ilości substancji narkotycznych i psychotropowych. Mężczyźni wpadli w pułapkę zorganizowaną przez policję. W miejscu zamieszkania wynajmowanym na warszawskiej Białołęce, funkcjonariusze odkryli duże ilości narkotyków. Oprócz odpowiedzialności za narkotyki, aresztowani mężczyźni będą musieli również stawić czoła innym zarzutom. Po prezentacji zarzutów karnych, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na okres trzech miesięcy.

Policjanci z Bemowa ustalili podczas działań operacyjnych, że 34-letni mężczyzna może być w posiadaniu dużej ilości narkotyków, które mogą być przechowywane w wynajmowanym przez niego mieszkaniu i w miejscach zamieszkania innych osób. Dowiedzieli się także, że podróżuje on po Warszawie samochodem marki Toyota razem ze swoim znajomym, co skłoniło ich do zorganizowania działań.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że 34-latek, który znalazł się w ich kręgu zainteresowania, przebywa na Białołęce razem z 28-letnim znajomym. Rozpoczęli tam obserwację. W pewnym momencie zauważyli, jak 28-latek wchodzi do budynku wielorodzinnego i podjęli działania. Mężczyzna miał przy sobie plecak pełen kokainy, a także klucze do mieszkania, do którego udali się wspólnie. W mieszkaniu wynajmowanym przez trzech mężczyzn policjanci odkryli porcjowane narkotyki: dużą ilość marihuany i substancje psychotropowe, takie jak 4-CMC, amfetaminę i kokainę, a także wagi elektroniczne do porcjowania narkotyków i pieniądze.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Policja przeszukała również inne mieszkanie należące do 27-latka, gdzie odkryto dużą ilość marihuany, halucynogenne grzyby i amfetaminę. Trzeci z mężczyzn, 34-latek, został zatrzymany zaraz po nich. Śledczy zebrali dowody. Trzej mężczyźni zostali przekazani do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola. Otrzymali zarzuty karne dotyczące posiadania dużej ilości narkotyków i substancji psychotropowych. Ponadto 27-latek usłyszał dodatkowe zarzuty posiadania dużej ilości narkotyków, 28-latek zostanie oskarżony o posiadanie kokainy, natomiast 34-latka oskarżono o znęcanie się nad konkubiną.

Na wniosek prokuratora, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu całej trójki na okres trzech miesięcy.