Warszawa, stolica Polski, jest domem dla czternastu kin studyjnych, które cieszą się ogromną popularnością wśród miejscowych mieszkańców. Z uwagi na ich stałe zainteresowanie, a także miłość do filmów u innych osób, w dniach od 19 do 25 kwietnia zostanie zorganizowany Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych. Ten specjalny tydzień będzie pełen filmowych seansów, warsztatów i spacerów.

Udział w Tygodniu Warszawskich Kin Studyjnych wezmą wszystkie kinoteatry studyjne zlokalizowane w Warszawie: Atlantic, Amondo, Elektronik, Iluzjon, Kinokawiarnia Stacja Falenica, Kino Na Boku, Kinoteka, Kultura, Luna, Muranów, Praha, Świt, U-jazdowski i Wisła. W ramach wydarzenia przewidziano szereg atrakcji – pokazy filmowe, dyskusje, warsztaty, wystawy oraz spotkania ze znawcami kinematografii.

W planie znalazły się również spacery filmowe i nawet potańcówki. Widzowie będą mieli okazję zanurzyć się w wiecznych klasykach filmowych, obejrzeć kroniki oraz teatroteki. Program obejmuje również prezentację najnowszych europejskich produkcji, w tym filmów dedykowanych najmłodszym. Część z wydarzeń jest darmowa, pozostałe proponowane są w atrakcyjnych cenach.

Uroczyste rozpoczęcie Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych nastąpi poprzez pokaz filmu „Wilczyca” w kinie Luna, po którym odbędzie się dyskusja na temat gatunku polskiego kina. Sobotni plan zakłada pokaz przedpremierowy animacji „Kicia Kocia w przedszkolu”, a popołudnie umili spacer z reżyserem Dariuszem Gajewskim, który zabierze uczestników śladami lokacji do filmu „Warszawa”.

W poniedziałek odbędą się warsztaty blogowe dla młodzieży szkolnej oraz spotkanie fanów „Kilera” Juliusza Machulskiego z Janem Englertem i Katarzyną Figurą. Tydzień zakończy projekcja filmu „Bestia” w kinie Elektronik, podczas której muzyka będzie grana na żywo. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie: stowarzyszeniekinstudyjnych.pl.

Warszawskie kina studyjne od lat są integralną częścią filmowych tradycji miasta, łącząc doświadczenie z nowoczesnością. W ich atmosferycznych salach można obejrzeć zarówno klasyki kinematografii w doskonałej jakości, jak i najnowsze produkcje artystyczne z całego świata. Ponadto, po seansach często odbywają się rozmowy o kinie z ekspertami, twórcami oraz postaciami ze świata kultury.