W ramach swojej działalności, funkcjonariusze Komisariatu Policji w dzielnicy Włochy w Warszawie, doprowadzili do aresztowania 29-letniego mężczyzny. Ten jest podejrzewany o serię przestępstw, począwszy od maltretowania swojej partnerki, poprzez profanowanie gróźb, na spowodowaniu szkody na zdrowiu kończąc. Co więcej, mimo obowiązującego zakazu sądowego, mężczyzna nie powstrzymał się od prowadzenia pojazdu. Decyzją sądu, na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota, podejrzany został umieszczony w tymczasowym areszcie na okres trzech miesięcy.

Policjanci z Komisariatu w Włochach przyjęli zgłoszenie dotyczące przemocy domowej i podjęli działania prowadzące do zatrzymania 29-latka. Mężczyzna ten jest teraz głównym podejrzanym o stosowane okrucieństwo wobec swojej partnerki. Dodatkowo, do jego aktywności przestępczych zalicza się szereg innych wykroczeń, w tym gróźb karalnych, spowodowania krzywdy na zdrowiu innej osoby oraz łamania sądowych zakazów, szczególnie dotyczących kierowania pojazdami. Za te czyny usłyszał w sumie cztery zarzuty.

Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych czynności procesowych, podejrzany spędził noc w areszcie policyjnym. Sąd zgodził się z wnioskiem skierowanym przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Ochota i zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota nadzoruje postępowanie w tej sprawie.