Na ulicy 1 Maja w Tarczynie doszło do incydentu drogowego, w którym 31-letni obywatel Ukrainy, nie przestrzegając zasady pierwszeństwa przejazdu, spowodował kolizję z samochodem marki Opel. Wynikający z tego wypadek skutkował wypadnięciem opla do rowu przydrożnego. Po otrzymaniu powiadomienia o zdarzeniu, dyżurny z komendy piaseczyńskiej niezwłocznie skierował na miejsce funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego.

Sprawca zdarzenia nie miał pojęcia, że ta niewielka kolizja będzie początkiem jego większych problemów. Po sprawdzeniu danych 31-latka w systemie informacyjnym policji, okazało się bowiem, że jest on poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do sądu. Nakaz ten wydał Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy z celem odbycia przez poszukiwanego 10 dniowej kary pozbawienia wolności. Ponadto, poszukiwany był także przez funkcjonariuszy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III w celach prawnych.

Mimo to, zbliżające się Święta Bożego Narodzenia 31-latek będzie mógł spędzić z rodziną. Dzieje się tak, ponieważ funkcjonariusze policji umożliwili mu opłacenie kary grzywny w wysokości 500 złotych, co pozwoliło mu odzyskać wolność. Jednakże, w ramach konsekwencji swojego czynu, musiał zapłacić gotówkowy mandat karny wynoszący 1500 złotych i ponownie zapoznać się z zasadami ruchu drogowego.