Na terenie warszawskiej Woli funkcjonariusze wydziału kryminalnego wpadli na trop mężczyzny, którego domniemano o posiadanie ogromnej ilości substancji psychotropowych. Ten 48-letni mieszkaniec Warszawy został następnie zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Po zgromadzeniu konkretnych dowodów, postawiono mu zarzuty dotyczące posiadania dużej ilości narkotyków, co wiąże się z możliwością karania go nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Działania operacyjne prowadzone przez policję doprowadziły do uzyskania wskazówek, że w jednym z mieszkań na Śródmieściu, mogą być przechowywane narkotyki. Policjanci działający pod przykryciem zaplanowali akcję i rozpoczęli czynności operacyjne. W momencie ich przeprowadzenia, w mieszkaniu znajdował się wspomniany wcześniej 48-latek. Kiedy funkcjonariusze przeszukiwali lokal, natrafili na substancje psychotropowe, marihuanę oraz dwie wagę elektroniczną.

Całe znalezione tam substancje zostały przez funkcjonariuszy zabezpieczone, a mężczyzna zatrzymany. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście w stolicy kraju, podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące posiadania dużej ilości substancji psychotropowej oraz marihuany. Przy takim przestępstwie grozi kara aż do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Wszystkie działania związane z tym postępowaniem są prowadzone pod ścisłym nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście w Warszawie.