Agentów z miejscowego komisariatu na Żoliborzu doprowadzili do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kradzież urządzeń do regulacji powietrza. Zaalarmowali ich właściciele trzech osuszaczy i dwóch cyrkulatorów powietrza, które zniknęły z ich piwnicy. Wskutek intensywnego śledztwa, miejscowe służby ustaliły, że za to przestępstwo odpowiada 31-letni mieszkaniec tego samego obszaru. Wartość skradzionego mienia wynosi ponad 12 000 złotych.

Prawo i porządek na Żoliborzu są monitorowane przez lokalnych stróżów prawa. Kiedy dowiedzieli się o kradzieży, natychmiast rozpoczęli dochodzenie. Ich aktywne śledztwo doprowadziło ich do domu podejrzewanego o kradzież 31-latka.

Po dotarciu na miejsce, funkcjonariusze znaleźli skradzione urządzenia w garażu mężczyzny. Bez zwłoki zatrzymali go i eskortowali do komisariatu dla dalszego przesłuchania.

Na podstawie zebranych dowodów, śledczy postawili 31-latkowi zarzut kradzieży. Przywłaszczone przedmioty, które zostały zabezpieczone w garażu, zostały już zwrócone prawowitemu właścicielowi. Teraz podejrzany stanął przed perspektywą kary do 5 lat pozbawienia wolności.