Jedna z kobiet mieszkających w Józefowie doświadczyła na własnej skórze, jak niebezpieczeństwo może czyhać w najmniej oczekiwanym momencie. Pozostawienie swojego portfela na siedzeniu niezabezpieczonego samochodu, który na chwilę zaparkowała na parkingu sklepowym, okazało się dla niej kosztownym błędem. Kobieta szybko uświadomiła sobie swoją pomyłkę, kiedy wróciła do pojazdu i zorientowała się, że podczas jej krótkiej nieobecności ktoś skradł jej portfel. Niezwłocznie powiadomiła o tym lokalną policję.

Śledczy z Komisariatu Policji w Józefowie niezwłocznie przystąpili do działania. Dzięki ich profesjonalizmowi i zaangażowaniu sprawca tej kradzieży, 41-letni obywatel Gruzji, został zatrzymany po krótkim czasie. Mężczyźnie postawiono zarzuty, które mogą skutkować karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej tego typu incydentów ma miejsce na parkingu niż mogłoby się wydawać, dlatego apel policji o ostrożność jest jak najbardziej na miejscu. Pamiętajmy, że nasza beztroska i pośpiech mogą przynieść korzyści potencjalnym złodziejom. Złodzieje tego typu działają bardzo szybko, a ofiary zazwyczaj nie są w stanie zapamiętać żadnych istotnych szczegółów, co utrudnia ściganie sprawców. Dlatego ważne jest, aby zawsze zachować czujność i nie ułatwiać złodziejom ich pracy.