Dwaj mężczyźni, podejrzani o serię zbrodni, w tym rozbój, wymuszenie rozbójnicze, groźby karalne, zmuszanie do określonego zachowania i naruszenie miru domowego, trafili w ręce funkcjonariuszy Policji z warszawskich Bielan. Zarzuty usłyszeli przed prokuraturą. Sąd uwzględnił wniosek Prokuratora Rejonowego Warszawa Żoliborz i nałożył na obydwu areszt tymczasowy na czas 3 miesięcy. W chwili obecnej obu mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Ofiary wybrali się na posterunek policji, gdy ich sytuacja stawała się coraz bardziej niebezpieczna, a agresja ze strony sprawców nasilała się. Byli oni zastraszeni przez jednego z mężczyzn i jego znajomego – poprzedniego wynajmującego swoje mieszkanie ofiarom. Dwudziestosiedmioletni mężczyzna oraz jego trzydziestoletni kompan wymyślili fikcyjny dług, który w krótkim czasie wzrósł z 4500 złotych do kwoty 6500 złotych. Zmusili swoje ofiary do podpisania dokumentu, w którym zobowiązali się do spłaty tego długu.

Podczas jednej z wizyt w nowym lokum ofiar, sprawcy zmusili kobietę do picia alkoholu z podłogi, a także grozili jej i jej partnerowi, że ich pobiją i powyrywają palce oraz paznokcie. Obawiając się spełnienia tych gróźb, pokrzywdzeni podpisali zobowiązanie do spłaty nieistniejącego długu. Sprawcy wielokrotnie wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonych, zabierając jedzenie i alkohol z lodówki, mimo interwencji właściciela lokalu.

Zaledwie kilkanaście godzin po zgłoszeniu incydentu dwaj podejrzani zostali aresztowani przez bielańską policję. Zarzuty oparte na zgromadzonym materiale dowodowym usłyszało dwóch mężczyzn – 27-latek odpowiada za rozbój, wymuszenie rozbójnicze, groźby karalne i zmuszanie do określonego zachowania, natomiast 30-latek dodatkowo za naruszenie miru domowego.

Prokuratur Rejonowy Warszawa Żoliborz wystosował wniosek do sądu o nałożenie aresztu tymczasowego na obu mężczyzn. Sąd uwzględnił tę prośbę, skutkiem czego 27-latek oraz jego 30-letni wspólnik trafili na 3 miesiące do aresztu. Za te przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.