Dzięki koordynowanemu działaniu sił bezpieczeństwa, w tym policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji, funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz strażników z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem, udało się ochronić Skarb Państwa przed stratami finansowymi wynoszącymi blisko 19 milionów złotych. W toku śledztwa zatrzymano trzech podejrzanych mężczyzn w wieku od 29 do 52 lat. W sumie funkcjonariusze odnaleźli 11,5 tony tytoniu, ponad 4,5 miliona sztuk papierosów oraz komponenty potrzebne do ich produkcji. Zatrzymani mężczyźni staną przed sądem za uchylanie się od opodatkowania oraz używanie podrabianych znaków towarowych.

Podjęte działania przez policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, funkcjonariuszy KAS z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz strażników granicznych z Placówki w Hrebennem, skierowane były przeciwko osobom podejrzewanym o handel papierosami bez polskiej akcyzy.

Służby postanowiły sprawdzić jedną z hal magazynowych w Ząbkach. W trakcie kontroli odbywał się rozładunek samochodu ciężarowego. W wyniku przeszukania hali oraz trzech pojazdów – samochodu ciężarowego i dwóch samochodów dostawczych – funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 11,5 tony krajanki tytoniowej, ponad 4,5 miliona sztuk papierosów oraz komponenty do ich produkcji. Ustalono również, że część gotowych papierosów była oznaczona podrobionymi znakami towarowymi koncernów tytoniowych. Działania te pozwoliły zapobiec stratom podatkowym wynikającym z niezapłaconej akcyzy na kwotę blisko 19 milionów złotych.

W związku z tą sprawą zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 29 do 52 lat, które doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Wołominie. Postawiono im zarzuty uchylenia się od opodatkowania i używania podrabianych znaków towarowych. Prokurator wnioskował o ich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.