Po upływie czterech lat, Marsz Kundelków powraca do stolicy Polski. Spotkanie entuzjastów psów wielorasowych planowane jest na najbliższą niedzielę, 22 października. Wraz ze swoimi ulubieńcami będą przemierzać ulice centrum Warszawy. Organizatorem tego wydarzenia jest Schronisko na Paluchu im. Jana Lityńskiego.

Początek marszu zaplanowany jest na godzinę 12:00 w niedzielę. Przewidziany punkt startu to miejsce pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, skąd uczestnicy przejdą przez historyczne Stare Miasto aż do Multimedialnego Parku Fontann znajdującego się na Podzamczu. Wydarzenie będzie również okazją do spotkania z pupilkami ze Schroniska na Paluchu. Spacer otwarty jest dla wszystkich mieszkańców miasta wraz z ich czworonożnymi przyjaciółmi. Zaleca się jednak, aby do udziału przystąpili tylko ci psy, które czują się komfortowo w obecności dużej liczby ludzi i innych zwierząt.

Podczas wydarzenia właściciele psów będą mieli możliwość bezpłatnego zaczipowania swoich podopiecznych. Procedura ta będzie realizowana na stoisku Schroniska na Paluchu w Multimedialnym Parku Fontann, pomiędzy godziną 12:30 a 15:00.

Główne założenia Marszu Kundelków to promowanie idei adopcji psów wielorasowych oraz poszukiwanie domów dla tych zwierząt, które nadal na nie czekają. Jest to również okazja do podniesienia świadomości społecznej na temat praw i potrzeb naszych czworonożnych przyjaciół, a także przekonania społeczeństwa, że psy ze schronisk doskonale radzą sobie w miejskim środowisku.

Organizacja marszu na najbliższy weekend nie jest przypadkowa. Właśnie trzy dni później, 25 października, obchodzimy Dzień Kundelka.

Schronisko na Paluchu nie ogranicza się tylko do organizowania Marszu Kundelków. Prowadzi również akcję Adoptuj Warszawiaka, podczas której można poznać podopiecznych tej instytucji w różnych miejscach stolicy. W tym roku miały miejsce już cztery takie spotkania. Propagowanie adopcji zwierząt miało miejsce także podczas Warszawskiego Dnia Zwierząt.