Obchody Świąt Wielkanocnych na rok 2024 zbliżają się do końca. Dzisiaj wielu spośród nas zacznie wracać z rodzinnymi odwiedzin czy świątecznych wakacji. To czas, który dla funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego jest wyjątkowo intensywny. Policjanci pełnią nadzór nad kluczowymi drogami, sprawdzają przestrzeganie obowiązuje prawa, kontrolują stan trzeźwości kierujących oraz udzielają pomocy w celu zapewnienia bezpiecznej podróży. Zapominajmy, że bezpieczeństwo na drodze leży w rękach wszystkich jej użytkowników, dlatego razem dbajmy o to, aby nasze podróże zakończyły się szczęśliwie.

Podczas weekendu wielkanocnego, funkcjonariusze ruchu drogowego z garnizonu stołecznego troszczą się o bezpieczeństwo każdego podróżującego. Przeprowadzają kontrole mające na celu zapewnienie przestrzegania zasad ruchu drogowego, badają stan trzeźwości kierowców, a także sposób przewożenia pasażerów i kondycję techniczną pojazdów. Policja zdecydowanie interweniuje w przypadku wykroczeń, eliminuje piratów drogowych oraz kierujących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Celem działań policyjnych jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy poruszają się po drogach.

Począwszy od piątku (29 marca bieżącego roku) na drogach garnizonu stołecznego miało miejsce 13 wypadków drogowych, które spowodowały rany u 13 osób, a jedna osoba niestety straciła życie.

Tragiczny wypadek zdarzył się w sobotnie popołudnie na autostradzie A2, gdzie kierowca samochodu marki Chevrolet z nieznanych przyczyn skręcił na pas awaryjny i uderzył w zatrzymany pojazd służby drogowej – Forda Transita. W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia, pasażerka Chevroleta zginęła na miejscu.

W trakcie trzech dni funkcjonariusze wykryli 46 kierowców, którzy prowadzili pojazdy będąc pod wpływem alkoholu.

Z myślą o tym, aby każda podróż kończyła się szczęśliwie, apelujemy do kierowców o roztropność, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o unikanie prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości.