Mężczyzna, który posiadał nielegalne substancje, został zatrzymany dzięki sprawnej i decyzyjnej działalności funkcjonariusza policji z bielańskiego wydziału kryminalnego. Funkcjonariusz w czasie swojego dnia wolnego od służby, dostrzegł mężczyznę, który wzbudził jego podejrzenia o posiadanie narkotyków, podczas gdy siedział na parkowej ławce. Zatrzymanie nastąpiło natychmiast po tym spostrzeżeniu i 18-latek trafił do policyjnego aresztu. Zarzuty dotyczące posiadania narkotyków zostały już przekazane mężczyźnie, co oznacza, że może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przedstawiając szczegółowo okoliczności zdarzenia, kilka dni temu tuż po godzinie 12:00, policjant z wydziału kryminalnego przechodził obok ulicy Żeromskiego. Zauważył młodego mężczyznę siedzącego na ławce, który wydawał się nieco nerwowy i nieustannie rozglądał się dookoła, jakby czekał na kogoś. Wszystko to sugerowało, że mężczyzna mógł mieć przy sobie substancje odurzające.

Na widok takiego zachowania funkcjonariusz natychmiast powiadomił swoją ekipę z wydziału kryminalnego. Ci po kilku minutach byli już na miejscu. Kiedy przeprowadzili kontrolę tożsamości młodego mężczyzny, znaleźli u niego woreczek zawierający 6 tabletek.

18-letni mężczyzna został natychmiast zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Narkotyki natomiast zostały zabezpieczone. Przeprowadzone badania potwierdziły, że substancja znajdująca się w tabletkach to ecstasy.

Chłopak usłyszał już zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Teraz grozi mu surowa kara – nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Nadzór nad sprawą sprawuje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.