W Poznaniu, na malowniczych Jeżycach, zarząd Dróg Miejskich realizuje ambicjonalny projekt zatytułowany „Cała wuchta zieleni dla Jeżyc!”. Ten projekt, który jest finansowany z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, to inwestycja w stworzenie nowego parku kieszonkowego. Wszystko rozpoczęło się w lutym, gdy ruszyły prace związane z przebudową placu usytuowanego na skrzyżowaniu ulic Galla Anonima i Kassyusza. Całość inwestycji wynosi 670 tysięcy złotych, z czego aż 300 tysięcy zostało zebrane dzięki budżetowi obywatelskiemu.

Zarówno istniejące drzewa jak i świeżo posadzone – łącznie 21 sztuk różnych gatunków takich jak ambrowce, lipy, klony czy platany, zostaną zachowane w celu ochrony naturalnej roślinności obszaru. Ponadto, na powierzchni przekraczającej 500 metrów kwadratowych, zaplanowano sadzenie bujnej gamy kwitnących krzewów oraz bylin. Wizja projektu zakłada stworzenie centralnego miejsca skweru z ławkami, które będzie idealnym punktem relaksu dla mieszkańców. Dodatkowo, przewidziano zachowanie istniejącego przejścia dla pieszych, które zostanie wyposażone w specjalne maty fakturowe, z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących.

Prace nad tym ekscytującym projektem mają zakończyć się już tej wiosny, dając mieszkańcom możliwość cieszenia się nowym parkiem kieszonkowym na Jeżycach.