Dwa dni po incydencie, stróż prawa z Komisariatu Policji w Wieliszewie w efekcie działań operacyjnych zatrzymali pary mężczyzn odpowiedzialnych za włamanie do lokalnego sklepu. Równocześnie udało im się odzyskać zaginiony towar. Szczegółowe przeszukanie posiadłości, którą zamieszkiwali 33-letni i 32-letni mężczyźni, doprowadziło do odkrycia uprawy konopi indyjskich. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legionowie, Sąd postanowił umieścić obu podejrzanych w areszcie na okres trzech miesięcy.

Początkiem czerwca, dyżurny z Komisariatu Policji w Wieliszewie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do magazynów jednego z lokalnych sklepów. Dochodzenie na miejscu zdarzenia wykazało, że sprawcy zdobyli dostęp do magazynu przecinając kłódkę, skąd zginął towar o wartości przekraczającej 4000 złotych. Zabezpieczenie miejsc zdarzenia oraz pełne rozpoznanie sytuacji pozwoliło policjantom na rozpoczęcie działań mających na celu zidentyfikowanie i zatrzymanie sprawców.

Zajęło to dwa dni, aby oficerowie mogli zidentyfikować i zlokalizować sprawców. W tym czasie, śledczy doszli również do wniosku, że mężczyźni mogą być powiązani z handlem narkotykami. 6 maja, na terenie powiatu nowodworskiego, na jednej z prywatnych nieruchomości policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca stolicy oraz mężczyznę o rok młodszego, pochodzącego z Nowego Dworu. Przeszukanie zabudowań doprowadziło do odnalezienia skradzionych towarów i potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy co do innej przestępczej działalności mężczyzn – w jednym z budynków odkryto plantację konopi indukujących, wyposażoną w system nawadniania, oświetlania, nawożenia i wentylacji.

Oba mężczyźni zostali następnie aresztowani. Zabezpieczony towar oraz 25 sztuk konopi trafiły do depozytu. Następnego dnia, obaj podejrzani zostali przetransportowani do Prokuratury Rejonowej w Legionowie, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i uprawy konopi. Na wniosek prokuratora, Sąd postanowił utrzymanie aresztu na okres trzech miesięcy.

Jeśli zostaną uznani za winnych, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legionowie.