Praca jako kierowca autobusu miejskiego jest pełna wyzwań, wymaga szybkiego podejmowania decyzji, skupienia, spokoju ducha i dużej odporności na stres. Najlepsi z tych profesjonalistów będą rywalizować ze sobą podczas III Mistrzostw Kierowców Warszawskiego Transportu Publicznego. Te emocjonujące zawody odbędą się 10 maja na Autodromie Jastrząb k/Radomia.

Seria specjalnych prób czeka na kierowców w Warszawie, mieście o intensywnym ruchu ulicznym, gdzie autobusy miejskie muszą poruszać się wśród samochodów, motocykli, rowerzystów i pieszych. Bezpieczne prowadzenie 12- i 18-metrowych pojazdów transportu publicznego jest niezbędne dla ochrony życia pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego kierowcy z Warszawy regularnie uczestniczą w szkoleniach i kursach specjalistycznych. Ta doroczna rywalizacja na torze wyścigowym stanowi dla nich doskonałą okazję do poprawienia swoich umiejętności.

Podczas tego eventu, organizowanego przez Zarząd Transportu Miejskiego, wystąpi 29 kierowców – 15 kobiet i 14 mężczyzn. Są to reprezentanci pięciu firm obsługujących trasy dla Warszawskiego Transportu Publicznego w Warszawie i okolicach. Udział w zawodach mogli zgłosić operatorzy prywatni – po czterech kierowców z każdej firmy, a także Miejskie Zakłady Autobusowe, które dysponują największą liczbą linii i zatrudniają najwięcej kierowców, i które wybrały po czterech reprezentantów z każdej z czterech zajezdni w Warszawie.

III Mistrzostwa Kierowców WTP są pod patronatem prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Jest to kontynuacja tradycji, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Poprzednie edycje były nie tylko doskonałą zabawą, ale też oferowały uczestnikom możliwość przejścia profesjonalnego szkolenia, m.in. poprzez próby na płycie poślizgowej.

Podczas tej edycji zawodów kierowcy będą korzystać z czterech identycznych autobusów w serii różnorodnych prób: slalom bramkowy, omijanie przeszkód na płycie poślizgowej, wjazd przodem do stanowiska parkingowego, strącanie balonów i konkurencję zręcznościową SIMFLEX, która jest symulatorem czasu reakcji. Dodatkowo, w przypadku remisu, planowane jest rozegranie dogrywki.

Zmagania kierowców można śledzić w mediach społecznościowych WTP, gdzie dostępne będą szczegółowe informacje i wiele ciekawych materiałów z III Mistrzostw Kierowców WTP. Uczestnicy rywalizacji otrzymają pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Trzej najlepsi kierowcy otrzymają puchary, dyplomy, możliwość bezpłatnego udziału w szkoleniu doskonalenia techniki jazdy na Autodromie Jastrząb oraz bony podarunkowe.