Wielu ludzi, którzy miały wyroki sądowe do odbycia, nie zawsze oczekuje na przybycie policji w miejscu swojego zamieszkania. Zamiast tego często zmieniają swoje miejsca pobytu, a niektórzy nawet ukrywają się przez wiele lat. Niemniej jednak, bez względu na próby uniknięcia sprawiedliwości, funkcjonariusze policyjni zawsze konsekwentnie dążą do zakończenia swojej pracy. Osoby poszukiwane są zaskoczone, gdy nagle i niespodziewanie zostają schwytane. Na przykład pewien 36-letni mężczyzna został niedawno aresztowany podczas drogi do pracy!

Zgłoszenie o aresztowaniu 36-letniego mężczyzny przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego w Piasecznie jest rezultatem ich uporczywej i skrupulatnej pracy. Mężczyzna ten, poszukiwany na mocy wyroku czteroletniego pozbawienia wolności, nie dążył do odbycia swojej kary. Zdecydował się przenieść z Piaseczna do Mińska Mazowieckiego w nadziei uniknięcia kary za przestępstwa popełnione w przeszłości. Jednak funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego w Piasecznie, dzięki swoim operacjom, byli w stanie zidentyfikować nie tylko jego miejsce zamieszkania, ale także miejsce pracy.

36-latek został aresztowany w Warszawie, dokładniej na Włochach, kiedy wysiadał z autobusu i niemal bez trosk kierował się do pracy. Tego dnia jednak, nie dotarł na miejsce i nie będzie mógł tego zrobić przez najbliższe cztery lata, ponieważ jest to okres, który będzie musiał spędzić za kratami. Co więcej, ścigała go również Prokuratura Rejonowa w Białymstoku.