Jeśli szukasz pomysłów na ciekawe spędzenie czasu w Warszawie, może warto sprawdzić, co akurat ciekawego w programie ma Narodowa Galeria Sztuki – „Zachęta”.

Spacer po korytarzach wypełnionych sztuką będzie bardzo dobrym pomysłem na spędzenie niezbyt pogodnego dnia w stolicy Polski. Jeśli akurat pada deszcz, jest zimno lub wręcz przeciwnie — przeokropny żar leje się z nieba, warto postawić na rozrywkę, będąc schowanym w grubych murach budynku.

Warszawska „Zachęta” – co można tam znaleźć?

Jak to bywa w galeriach sztuki, także i w tej każda wystawa ma swój początek i koniec. Aby trafić na coś interesującego, warto regularnie sprawdzać stronę internetową „Zachęty”, aby nie umknęło nam żadne ciekawe wydarzenie. Jednak co zrobić jeśli w stolicy jesteśmy jedynie na kilka dni? Oczywiście sprawdzić repertuar galerii, a nuż akurat jest wystawa artysty, którego bardzo lubimy.

Co warto wiedzieć o Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta”?

Historia tego miejsca sięga wieku XIX, kiedy to pod zaborem rosyjskim powstała pierwsza w Polsce instytucja zajmująca się sztuką i nosiła nazwę — Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Aktualnie jest to miejsce, które znane jest praktycznie wszystkim mieszkańcom naszego kraju, chociażby z nazwy. Misją tego miejsca jest prezentacja oraz szerzenie na większą skalę dzieł sztuki współczesnej.

Galerię „Zachęta” warto odwiedzić tchociażby dla pięknej architektury. Budynek, w którym znajduje się to miejsce, wpisany jest do rejestru zabytków i z pewnością zrobi na Was spore wrażenie. Jego wnętrzem także się nie zawiedziecie, majestatyczne schody, które się tam znajdują, robią wrażenie na wielu odwiedzających.

Jak ciekawie spędzić czas w Warszawie?

Naszym zdaniem w Warszawie nie da się nudzić, niezależnie od pory roku i pogody to miasto ma do zaoferowania niekończącą się ilość możliwości na wartościowe i ciekawe spędzenie czasu — samemu lub w grupie.

Jednym z nich jest z pewnością nasza propozycja, czyli spacer po Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta”, który polecamy wszystkim, także tym, którym do tej sztuki nieco dalej. Naszym zdaniem zawsze warto odkrywać nowe horyzonty i poznawać czyjąś perspektywę, nawet wtedy gdy nie do końca ją rozumiemy.