Warszawa – stolica Polski to jedno z najchętniej wybieranych przez turystów miasto Polski do zwiedzania zarówno jednodniowego, jak i dłuższego, zaplanowanego wcześniej maratonu po najsłynniejszych atrakcjach turystycznych tego miasta.

Jedną z najczęściej i chętnie odwiedzanych atrakcji Warszawy jest z pewnością niedawno wybudowane Centrum Nauki Kopernik.

Centrum Nauki Kopernik nie tylko dla dzieci i młodzieży

Okazuje się, że jednym z chętniej odwiedzanych przez turystów obiektów w Warszawie jest stosunkowo niedawno wybudowane Centrum Nauki Kopernik. Stanowi ono jeden z kluczowych elementów organizowanych przez szkoły wycieczek, wyposażony jest w nowoczesny sprzęt, a także w przystępny i przyjemny sposób pozwala najmłodszym odwiedzającym poznać prawa przyrody i nie tylko.

Centrum Nauki Kopernik – czy tylko dla zorganizowanych wycieczek szkolnych?

Centrum powstało głównie z myślą o dzieciach i młodzieży, jednak skorzystać z niego mogą również dorośli, zarówno mieszkańcy samej Warszawy, jak i okolicznych miejscowości, ale również z całej Polski, a także zza granicy. Centrum Nauki Kopernik to atrakcja turystyczna z Warszawy, której nie sposób pominąć w trakcie planowania wycieczki do stolicy. Ważne jest również to, że z szerokiej gamy oferowanych przez Centrum atrakcji mogą korzystać nie tylko wycieczki zorganizowane, ale również osoby indywidualne lub rodziny.

Jakie atrakcje oferuje Centrum Nauki Kopernik w Warszawie?

Centrum Nauki to nowoczesny obiekt edukacyjny, który dzięki nowoczesnym sprzętom i licznym, multimedialnym ekspozycjom pozwala oraz interaktywnym urządzeniom nie tylko pozwalają, ale przede wszystkim ułatwiają osobom odwiedzającym zrozumienie otaczającego je świata, a także zachodzących w nim procesów.

Jak jest podzielone Centrum Nauki Kopernik?

Centrum podzielone jest na cztery główne części:

  • ekspozycyjny moduł A,
  • ekspozycyjny moduł B,
  • planetarium,
  • empiryczny Park Odkrywców.

Co można robić w Centrum Nauki Kopernik?

Centrum składa się z setki różnorodnych eksponatów ułatwiających zrozumienie nie tylko samego świata otaczającego odwiedzających, ale też wszystkich procesów, jakie w nim zachodzą.

Centrum umożliwia m.in.:

  • sprawdzić własną podatność na iluzje optyczne,
  • sprawdzić własną wrażliwość na światło,
  • oraz wiele innych.