Śledczy z komendy policji w Otwocku po raz kolejny mieli do czynienia z przestępcą wyłudzającym pieniądze. Tym razem 26-letni obywatel Ukrainy, oferujący atrakcyjne inwestycje w kryptowaluty, został zatrzymany za oszustwo na kwotę 60 000 PLN. Sąd Rejonowy w Otwocku na wniosek Prokuratury Rejonowej postanowił umieścić mężczyznę na trzy miesiące w areszcie.

Oficerowie otwockiej jednostki policyjnej zajmujący się zwalczaniem korupcji i przestępczości gospodarczej nie mają chwili wytchnienia. Powodem jest ciągły wzrost ilości oszustw dokonywanych zdalnie za pomocą technologii cyfrowych. Pomimo licznych akcji informacyjno-profilaktycznych, mieszkańcy Otwocka nadal padają ofiarami oszustów. W ostatnim przypadku, kobieta straciła 60 000 PLN na fikcyjnej inwestycji w kryptowaluty, która była obiecana jako szybki sposób na zarobek.

W przypadku takich oszustw, policja zazwyczaj podąża śladem pieniędzy. Dzięki doskonałemu przygotowaniu i wykorzystywaniu nowoczesnych technik operacyjnych, otwoccy funkcjonariusze szybko ustalili personalia sprawcy. Okazało się, że jest nim 26-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna wielokrotnie zmieniał miejsce zamieszkania na terenie Polski. Policjanci odnaleźli go w jednym z mieszkań w Bydgoszczy, gdzie mężczyzna mieszkał bez podejrzeń. Na miejscu zabezpieczono dwa telefony komórkowe oraz kartę bankomatową mogącą służyć do popełnienia przestępstwa.

Mężczyźnie postawiono zarzut oszustwa i grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Otwocku nadzoruje sprawę i po analizie zgromadzonych dowodów wnioskowała do Sądu Rejonowego o areszt tymczasowy dla 26-latka. Sąd zgodził się na to i teraz mężczyzna musi spędzić najbliższe trzy miesiące za kratami.