Funkcjonariusze warszawskiej komisji ds. zwalczania przestępczości majątkowej zatrzymali trzech obywateli Gruzji, podejrzewanych o włamania do auta marki Audi i kradzież zawartości pojazdu. Mężczyźni zostali przechwyceni podczas policyjnej operacji. Zgodnie z zarzutami, działali wspólnie i umyślnie podczas przestępstwa. Na mocy decyzji sądowej, zostali oni tymczasowo osadzeni w areszcie na okres trzech miesięcy.

Służby rzecznych z departamentu ds. zwalczania przestępczości majątkowej na terenie Woli skierowały swoje wysiłki na walkę z przypadkami włamań do pojazdów. Tam, gdzie miały miejsce takie incydenty, policjanci podjęli niezbędne działania. Podczas nocnej służby zauważyli trzech mężczyzn poruszających się BMW na nieoficjalnym parkingu. W pewnym momencie mężczyźni opuścili swój samochód i zaczęli przyglądać się innym zaparkowanym pojazdom – jeden z nich nawet użył latarki do świecenia do wnętrza samochodów. Wkrótce potem rozbili okno jednego z aut, szybko wrócili do swojego BMW i odjechali.

Zostali jednak zatrzymani przez funkcjonariuszy. Podczas przeszukiwania ich pojazdu odkryto przedmioty pochodzące z włamania, takie jak zestawy kluczy, biżuterię i inne przedmioty. Na miejsce zdarzenia skierowano grupę śledczą dla dalszego dochodzenia. Trzej gruzińscy obywatele w wieku 41, 40 i 22 lat zostali zabrani do policyjnej celi.

Gromadzenie dowodów przez funkcjonariuszy doprowadziło do odkrycia, że zatrzymani mężczyźni byli już wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko mieniu. Po wysłuchaniu zarzutów kradzieży poprzez włamanie, działając wspólnie i umyślnie, na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu trzech mężczyzn na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia.

Prace nad prowadzoną sprawą są nadal monitorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Wola.