Dość niecodzienny incydent miał miejsce w powiecie pruszkowskim, gdzie jeden z mieszkańców padł ofiarą włamania do jego samochodu. Sprawca, wykorzystując urządzenie zagłuszające system bezkluczykowy, zdołał dostać się do wnętrza pojazdu i zabrać stamtąd dwie sztuki telefonów komórkowych. Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie, która na podstawie zgromadzonych dowodów wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres dwóch miesięcy.

Całe zajście rozpoczęło się kilka dni temu, kiedy funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie otrzymali zgłoszenie od pokrzywdzonego mieszkańca dotyczące kradzieży dwóch telefonów komórkowych. Mężczyzna nie miał żadnych podejrzeń co do tożsamości sprawcy. Pamiętał jedynie, że mogło do tego dojść w momencie, kiedy zostawił na chwilę samochód, aby odprowadzić swoje dziecko do placówki edukacyjnej. Mimo wszystko był przekonany, że zamknął swój pojazd.

Niezwłocznie podjęte przez policję czynności operacyjne miały na celu ustalenie szczegółów całego zdarzenia. Po analizie zgromadzonych informacji udało się stwierdzić, że sprawca wykorzystał chwilę nieobecności pokrzywdzonego, aby użyć swojego urządzenia do zagłuszenia sygnału systemu bezkluczykowego samochodu. Działało to poprzez zablokowanie sygnału emitowanego przez oryginalny system, co skutkowało tym, że pojazd pozostał otwarty. Krótka chwila, spędzona przez pokrzywdzonego z dzieckiem, wystarczyła dla przestępcy na dokonanie kradzieży. Dzięki intensywnej pracy, policji udało się zatrzymać mężczyznę, który wcześniej odsiadywał karę za podobne przestępstwo.

Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na postawienie 46-letniemu mężczyźnie zarzutu kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na dwa miesiące. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja w Pruszkowie apeluje o ostrożność podczas opuszczania samochodu, zwracając szczególną uwagę na zamknięcie pojazdu. Zalecają również, aby nie zostawiać w widocznym miejscu żadnych cennych przedmiotów, a także o upewnienie się, że wszystkie okna są zamknięte.