Osoby, które mają w swoim posiadaniu substancje odurzające, są dokładnie rozliczane przez mundurowych z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Niedawno, grupa tych funkcjonariuszy zatrzymała młodego mężczyznę w wieku 22 lat, który był podejrzany o przechowywanie ponad 1,5 kg narkotyków. Dla takiego przestępstwa kodeks karny przewiduje surową karę do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W ciągu ostatnich kilku dni, kryminalni z Wołomina podjęli interwencję na jednej z posesji w gminie Dąbrówka, która była typowana jako miejsce przechowywania substancji nielegalnych. Kiedy policjanci pojawili się na miejscu, otworzył im drzwi domu mężczyzna, który natychmiast po zrozumieniu, że ma do czynienia z policją, podjął próbę ucieczki. W odpowiedzi, mundurowi ruszyli za nim i doprowadzili do jego zatrzymania w jednym z pomieszczeń domu. Po tym wydarzeniu, dokonali szczegółowego przeszukania zarówno mieszkania, jak i pomieszczeń gospodarczych.

Podczas przeszukania, z pomocą psa tropiącego, funkcjonariusze odnaleźli środki odurzające ukryte w bardziej nieoczywistych miejscach, takich jak pudełko po chipsach, opakowania po witaminach, reklamówki jednorazowe, czy nawet w dziecięcych rajstopkach zwiniętych w kłębek. W sumie udało im się zabezpieczyć blisko 1,3 kg marihuany oraz ponad 0,5 kg mefedronu. Łączna wartość tych substancji na czarnym rynku przekracza 60 tysięcy złotych.

Zatrzymany 22-latek został osadzony w areszcie policyjnym i teraz czeka na proces. Substancje odurzające zostały natomiast zabezpieczone. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wołominie, która postawiła mężczyźnie zarzut posiadania dużej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.