Policja dokonała efektownego aresztowania 48-letniego mężczyzny i odzyskała samochód marki Toyota, który skradziony został w Berlinie kilka godzin wcześniej. Aresztowanie odbyło się na jednym z mostów w Warszawie, gdzie służby specjalnej jednostki „Kobra”, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu, Wydziału Kryminalnego oraz załogi stołecznego ruchu drogowego i Oddziału Prewencji Policji współpracowały razem, aby przeciwdziałać przestępczości samochodowej. Wszystko to było możliwe dzięki wyjątkowej czujności operacyjnej i intuicyjnej pracy policjantów działających w ramach Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu.

Początek tej sprawy to wynik precyzyjnej i szczegółowej pracy operacyjnej policjanta z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu. Dzięki swoim prywatnym ustaleniom i zgromadzonej wiedzy w ramach prowadzonego śledztwa, udało mu się zdobyć kluczowe informacje dotyczące przestępczości samochodowej.

Ustalono, że poszukiwany mężczyzna regularnie podróżował do Berlina pociągiem, natomiast powracał skradzionymi samochodami. Policjanci zgromadzili niezbędne informacje i zaplanowali działania operacyjne mające na celu zatrzymanie przestępcy na gorącym uczynku. W akcję zaangażowani zostali funkcjonariusze z jednostki „Kobra”, Wydziału Kryminalnego, stołecznej drogówki oraz Oddziału Prewencji Policji.

Gdy wszystkie uzyskane informacje potwierdziły się i stało się jasne, że 48-letni mężczyzna kieruje się w stronę Warszawy kradzionym pojazdem, podjęto decyzję o jego zatrzymaniu. Operacja była dynamiczna, ale zarazem sprawnie przeprowadzona. Na jednym z warszawskich mostów policjanci aresztowali podejrzanego i odzyskali skradziony samochód.

Po zatrzymaniu przeprowadzono oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia. Zabezpieczono także ślady, oryginalne tablice rejestracyjne ukryte pod siedzeniem, fałszywe tablice zamontowane na pojeździe oraz kluczyki i inne przedmioty związane z przestępstwem. Podczas przeszukania mieszkania podejrzanego funkcjonariusze odnaleźli części pochodzące z wcześniej skradzionych pojazdów, które zostaną teraz poddane analizie przez biegłych. Po zakończeniu działań, 48-latek został umieszczony w policyjnym areszcie.

Obecnie trwają dalsze czynności procesowe i w najbliższym czasie mężczyzna usłyszy zarzuty. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.