Zespół z warszawskiego Wydziału Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przeprowadzał śledztwo w kontekście oskarżeń o kradzież. Na podstawie początkowych doniesień ustalono, że dwie małoletnie dziewczyny podczas odwiedzin u swojej ciotki dopuściły się zbrodni kradzieży. Dodatkowo, okazało się, że jedna z dziewczyn, będąca w wieku 15 lat, była powiązana z inną kradzieżą, która miała miejsce podczas wcześniejszych wakacji spędzonych u tej samej ciotki. Funkcjonariusze policyjni odzyskali część skradzionych pieniędzy i przedmiotów zakupionych za te środki. Zebrany dowód jest teraz w rękach Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Policyjni oficerowie z Wydziału Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii na warszawskiej Woli zostali poinformowani o sytuacji dotyczącej dwóch małoletnich dziewczynek w wieku 13 i 15 lat, które były zamieszane w incydent z kradzieżą gotówki. Na podstawie wstępnych informacji ujawniono, że 15-latka podczas letniego pobytu u ciotki dokonała kradzieży oszczędności ciotki, na kwotę przekraczającą 25 tysięcy złotych. Używając tych funduszy, nastolatka nabyła biżuterię i wydała resztę na inne bieżące wydatki. Dodatkowo, ustalono, że podczas poprzedniej wizyty u ciotki, 15-latka wraz ze swoją młodszą siostrą również dokonały kradzieży pieniędzy, tym razem jednak ich łup wyniósł 4 tysiące złotych.

Śledczy prowadzący sprawę przeprowadzili niezbędne działania i odzyskali część skradzionych pieniędzy oraz przedmiotów zakupionych za te środki. Zgromadzone materiały dowodowe zostały przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w celu dalszego rozpatrzenia sprawy.