Zaplanowane na wtorkowe popołudnie, 4 czerwca, publiczne zgromadzenie na placu Zamkowym może mieć istotny wpływ na ruch drogowy w okolicy. Szczególnie kierowcy korzystający z ulic Miodowej i Krakowskiego Przedmieścia mogą odczuwać konsekwencje zamknięcia dróg. W związku z tym, pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego powinni być gotowi na ewentualne zmiany w rozkładzie jazdy.

Organizatorzy przewidują, że uczestnicy wydarzenia będą gromadzić się na miejscu od godziny 17:00, a całe spotkanie ma trwać do około 19:00. Wywoła to utrudnienia dla podróżujących po okolicznych ulicach, zwłaszcza Miodowej i Krakowskim Przedmieściu, już od wcześniejszych godzin, gdy uczestnicy zaczynają przybywać na plac Zamkowy. Potencjalne zmiany mogą dotyczyć również Trasy W-Z w rejonie Starego Miasta. Policja podejmie decyzję o ewentualnym zamknięciu ulic, co może spowodować konieczność wprowadzenia zmian w kursowaniu pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego.

W przypadku zablokowania przejazdu ulicą Miodową i Krakowskim Przedmieściem, autobusy zostaną przekierowane na trasy objazdowe. Linie 116, 178, 180, 503, 518 skierują się z Miodowej ulicą Kapucyńską, a następnie będą kontynuować jazdę aleją „Solidarności” – przez plac Bankowy, Senatorską i Królewską do swoich normalnych tras. W drugim kierunku będą omijać zamknięty odcinek przez Królewską, Marszałkowską, plac Bankowy, Andersa i Świętojerską (autobusy linii 180 skręcą wcześniej w lewo w Nowolipki).

Autobusy linii 128 i 175 pojadą objazdem tylko w stronę Szczęśliwic i Lotniska Chopina: Senatorską, Wierzbową, przez plac Piłsudskiego i Królewską. Linia 222 – kierująca się do Zajezdni Woronicza – będzie kursowała Wierzbową, przez plac Piłsudskiego, Królewską. W stronę Bielańskiej zmieni kurs na: Królewską, przez plac Piłsudskiego, Focha, Moliera i Senatorską.

Jeżeli przejazd aleją „Solidarności” przy Starym Mieście zostanie zablokowany, tramwaje linii 4 i 20 zostaną przekierowane na most Gdański. Trasy linii 13, 23 i 26 zostaną podzielone na dwie części:

13 dojedzie do placu Narutowicza albo Ratuszowej-Zoo;
23 dojedzie do Metra Marymont albo do Dworca Wschodniego;
26 dojedzie Metra Marymont albo do Ratuszowej-Zoo.
Autobusy 160 zawrócą na wysokości Dworca Wileńskiego, natomiast 190 dojadą od jednej strony do placu Bankowego – a od strony Marek tylko do skrzyżowania alei „Solidarności” z Targową i zawrócą na wysokości ulicy Ząbkowskiej.