Prędkość na drodze jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo. To właśnie jej nadmierna wartość często przyczynia się do groźnych zdarzeń drogowych. Z tego powodu, funkcjonariusze z Legionowa intensyfikują działania kontrolne w celu egzekwowania przepisów związanych z prędkością na drodze. W ramach tych działań, surowe kary spotykają kierowców, którzy lekceważą te przepisy, co doświadczył 22-letni mężczyzna. Pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, młody człowiek zdecydował się na jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i przy tym przekroczył dozwoloną prędkość o aż 44 km/h.

Ostrożność funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego w Legionowie skupia się w dużej mierze na egzekwowaniu przestrzegania limitów prędkości. Pewnego poniedziałku w miejscowości Białobrzegi, wyróżnili spośród innych pojazdów mercedesa, który poruszał się zdecydowanie szybciej niż pozostałe. Rejestrowana prędkość pojazdu wykazała, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 44 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy w celu dokonania kontroli. Zgodnie z informacjami uzyskanymi z systemów policyjnych, młody 22-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego nie powinien mieć prawa do prowadzenia pojazdu mechanicznego. W kwietniu 2023 roku sąd w Warszawie orzekł dwuletni zakaz prowadzenia takich pojazdów.

Mężczyzna został ukarany mandatem za przewinienia drogowe, ale musi również liczyć się z odpowiedzialnością karną za złamanie zakazu sądowego. Według prawa, może mu to grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policja codziennie wykonuje swoje zadania aby wyeliminować z ruchu drogowego tych, którzy stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Wszyscy powinni jednak pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego z nas.

Dalsze działania w sprawie tego młodego mężczyzny są nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Legionowie.