Oficerowie Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej i Korupcji komendy na Pradze Północ zatrzymali dwóch podejrzanych w sprawie przemytu papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzowych. W wyniku tej operacji, funkcjonariusze przejęli ponad 3500 paczek przemycanych papierosów. Działalność zatrzymanych obciążyła Skarb Państwa stratą w wysokości prawie 70 000 złotych. Mężczyzna z Armenii został oskarżony o popełnienie tego przestępstwa, a Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ nadzoruje wszelkie postępowania związane z tym przypadkiem.

Praca operacyjna Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej i Korupcji wykazała, że w opuszczonej firmie znajdującej się przy ulicy Jagiellońskiej, mogą być przechowywane przemycone papierosy. Funkcjonariusze podjęli decyzję o szczególnym monitorowaniu tego terenu, a ich zainteresowanie wzbudziło auto zaparkowane przy jednym z zamkniętych kontenerów. Z samochodu wysiadła kobieta i otworzyła drzwi do kontenera.

Kiedy oficerowie przystąpili do kontroli kobiety, zdecydowali się także sprawdzić kontener. W jego wnętrzu odkryli produkty tytoniowe różnych marek, które nie miały polskich znaków akcyzowych. 32-letnia kobieta została aresztowana do dalszych wyjaśnień. Po chwili na miejscu pojawił się znajomy kobiety, obywatel Armenii, który przyznał, że przemycone papierosy są jego własnością. Funkcjonariusze aresztowali również jego.

Policja przejęła ponad 3500 paczek papierosów a następnie przetransportowała zatrzymanych do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Dalsze czynności w sprawie przemytu papierosów były prowadzone przez oficerów Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej i Korupcji. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna zostali przesłuchani, a 32-latkowi przedstawiono zarzut za przechowywanie przemyconych papierosów. Szacunki policji pokazały, że działalność podejrzanych naraziła Skarb Państwa na straty wynoszące prawie 70 000 złotych.