Podkomisarz Agata Halicka z policji oraz strażniczka miejska Beata Tworus z Legionowa, odwiedziły Przedszkole Miejskie nr 10 w celu przeprowadzenia zajęć profilaktyczno-edukacyjnych. To wydarzenie dostarczyło doskonałej okazji do rozmów z młodymi uczniami na tematy związane z bezpieczeństwem, zarówno podczas zabawy w domu i na zewnątrz, jak również podczas spotkań z nieznajomymi.

Obie Panie, które przez cały rok szkolny zajmują się sprawami profilaktyki społecznej i regularnie odwiedzają instytucje edukacyjne na terenie Legionowa, podczas swojej wizyty w Przedszkolu Miejskim nr 10 opowiedziały dzieciom o swojej pracy i o tym, co to znaczy być bezpiecznym. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak mogą dbać o swoje bezpieczeństwo samodzielnie. Podczas prelekcji omówione zostały zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pokazano, jakie zachowania są właściwe na podwórku i w domu. Dzieci dowiedziały się także, jak powinny zachować się, gdy natrafią na osobę nieznajomą.

Podczas spotkania przypomniano również numerów alarmowych, które nierzadko już uratowały życie niejednego przedszkolaka. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe, które zostały zakupione za środki przekazane przez samorząd legionowski na ten cel. Elementy te zostały przekazane przez Straż Miejską.