Mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego, liczący 30 lat, został zatrzymany przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego z Piaseczna. Mężczyzna ten, będący na celowniku władz za popełnione przestępstwa, był poszukiwany na podstawie listu gończego oraz nakazu doprowadzenia. Nic nie zapowiadało, że jego regularny poranek zamieni się w gwałtowne zakończenie swobody.

Przeświadczenie, że za każdym złym działaniem przychodzi odpowiednia konsekwencja, zostało szczególnie ugruntowane w przypadku owego 30-letniego mężczyzny. Ten mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego doświadczył tego na własnej skórze.

Mimo iż był świadom, że musi odsiedzieć blisko półtora roku w więzieniu, postanowił przenieść się do innego miejsca i wynająć nowe mieszkanie, licząc na to, że uda mu się uniknąć konfrontacji ze swoją przeszłością. Jego plany jednak nie powiodły się.

Strażnicy prawa z piaseczyńskiego wydziału kryminalnego szybko ustalili nową lokalizację poszukiwanego 30-latka. Bez zwłoki udali się pod wskazany adres. Tam odnaleźli mężczyznę, który schronił się w piwnicy. Wizyta funkcjonariuszy skutecznie go zaskoczyła, ponieważ nie oczekiwał on akurat takiego porannego zdarzenia. Mężczyzna został aresztowany i po wykonaniu wymaganych procedur, osadzony w placówce penitencjarnej. Tam będzie musiał odcierpieć karę pozbawienia wolności, nałożoną na niego przez Sąd Rejonowy w Piasecznie oraz Legionowie.