Niedawno miało miejsce rodzinne spotkanie w formie pikniku, zorganizowane przez szkołę podstawową usytuowaną na ulicy Fontany. Głównym punktem programu było propagowanie bezpiecznych praktyk podczas przemieszczania się po drodze oraz podczas korzystania z przestrzeni miejskich w czasie wolnym. Dodatkowo, piknik miał za zadanie przybliżyć uczestnikom rozwijający się zawód funkcjonariusza policji.

Piknik ten był pełen atrakcji dla każdego – nie brakowało konkursów z nagrodami, które zostały przygotowane przez policjantów. Zarówno dorośli, jak i dzieci mieli możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego i wykonania pamiątkowej fotografii.

W ramach promocji bezpieczeństwa, funkcjonariusze służby mundurowej z Bielan byli obecni na tym wydarzeniu. Wykorzystali oni tę okazję do rozmowy z najmłodszymi uczestnikami i ich rodzicami na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Na stoisku policyjnym dzieci i ich opiekunowie mieli okazję zapoznać się z różnymi urządzeniami i sprzętem, których używają policjanci w swojej codziennej pracy. Największym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz.

Funkcjonariusze rozmawiali również z młodzieżą o szczegółach swojej pracy, tłumacząc jak dbają o bezpieczeństwo społeczeństwa. Zachęcali młodych ludzi do wstąpienia do służby policyjnej, odpowiadając jednocześnie na pytania dotyczące rekrutacji.

Nie brakowało też pamiątkowych zdjęć z policjantami, dzięki czemu każdy miał okazję poczuć się jak prawdziwy funkcjonariusz policji na chwilę.