W walce z przestępczością gospodarczą, oficerowie z legionowskiego posterunku policji odzyskali fałszywe zabawki posiadające podrabiane znaki handlowe wielu renomowanych firm. Zostały one znalezione w magazynie lokalnej firmy zlokalizowanej w gminie Nieporęt. Osoby prowadzące handel produktami z fałszywymi znakami towarowymi muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami w postaci wysokich grzywien, ograniczenia wolności a nawet pozbawieniem wolności na okres do 5 lat.

Funkcjonariusze jednostki policyjnej z Legionowa, postępując na podstawie zebranych dowodów, odkryli w magazynie na obszarze gminy Nieporęt liczne zabawki z fałszywymi znakami towarowymi popularnych marek. Wszystkie te przedmioty były oferowane na sprzedaż za pośrednictwem internetu.

W trakcie inspekcji miejsca przechowywania towarów, kilka tysięcy sztuk nielegalnych produktów zostało skonfiskowanych i przekazane do policyjnej kancelarii. Ekspert ds. identyfikacji znaków towarowych, który był obecny na miejscu, szacuje początkowe straty właścicieli różnych firm na około 35 000 złotych.

Następnym krokiem policji będzie szczegółowe zbadanie tej sprawy. Osoby, które wprowadziły na rynek towary z nielegalnymi znakami towarowymi, powinny być przygotowane na konsekwencje prawne. W przypadku handlu produktami z podrobionymi znakami towarowymi grozi surowa kara w postaci wysokiej grzywny, ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności do lat 5.

Na podstawie art. 305 Prawa własności przemysłowej osoba, która oznacza do sprzedaży towary fałszywym znakiem towarowym lub prowadzi handel towarami oznaczonymi takimi znakami, może zostać ukarana grzywną, ograniczeniem wolności lub nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli jednak sprawca czerpie stałe dochody z popełniania tego przestępstwa lub dopuści się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.