Detektywi z Piaseczna zatrzymali mężczyznę, który był podejrzany o posiadanie dużej ilości substancji narkotycznych. W domu 47-letniego mężczyzny, funkcjonariusze odkryli mefedron, amfetaminę, pakietki jednorazowe do porcjowania narkotyków oraz wagę. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował, że podejrzany spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie.

Oficerowie działu kryminalnego w Piasecznie regularnie monitorują działalność przestępczą i zatrzymują osoby naruszające prawo. Kiedy otrzymali informacje, że 47-latek posiada narkotyki w swoim domu, natychmiast przystąpili do weryfikowania tych danych, co zaowocowało kolejnym sukcesem.

Mieszkaniec Piaseczna zaprzeczał zarzutom, twierdząc, że nie ma żadnego związku z narkotykami i na pewno nie ma ich w swoim domu. Okazało się jednak, że to nieprawda. Podczas przeszukania jego pokoju, funkcjonariusze odnaleźli jednorazowe paczki i wagę. Mężczyzna ukrywał narkotyki w foliowych torebkach schowanych pod parapetem. Badania laboratoryjne potwierdziły, że były to amfetamina i mefedron.

Substancje psychoaktywne zostały skonfiskowane, a 47-latek został umieszczony w celi policyjnej. Funkcjonariusze skupili się na zbieraniu dowodów. Już następnego dnia po aresztowaniu, mężczyzna usłyszał zarzut posiadania dużej ilości narkotyków, za co prawo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd w Piasecznie uwzględnił wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Piasecznie i postanowił tymczasowo aresztować podejrzanego na okres trzech miesięcy.