Ostatnio w Warszawie funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego przeprowadzili skuteczną akcję przeciwko handlowi narkotykami. Zakończyła się ona zatrzymaniem trzech mężczyzn na Pradze Północ, przy ulicy Brzeskiej. W wyniku tej operacji udało się zabezpieczyć ponad pół kilograma różnych substancji psychoaktywnych. Najciekawszym elementem było to, że pomimo obecności „czujek” zorganizowanych przez dilerów, 22-latek wpadł na gorącym uczynku, gdy sortował narkotyki. Teraz stawi się on przed sądem za posiadanie dużych ilości tych substancji. Dwoje 18-latka, którzy pełnili rolę „czujek”, próbowali ostrzec swojego kolegę o nadchodzącej policji, niestety było już za późno. Teraz odpowiadać będą za współudział w przestępstwie.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez policję podczas operacji w poniedziałkowy wieczór, istniało podejrzenie o kwitnący handel narkotykami prowadzony w jednym z podwórek na ulicy Brzeskiej. Śledczy byli świadomi, że na miejscu będzie więcej osób, dlatego kluczowa była precyzyjna koordynacja działań. Mimo obecności „czujek” – dwóch 18-latków stojących na straży i ostrzegających przed intruzami, nie zorientowali się oni, że to policjant ubrany po cywilnemu jest ich „klientem”.

W momencie, gdy jeden z detektywów wszedł do budynku, natrafił na młodego mężczyznę sortującego zawiniątka z folii aluminiowej. Pomimo próby ostrzeżenia przez jedną z „czujek”, 22-latek nie zdążył uciec. Został obezwładniony, a pozostali funkcjonariusze zostali wezwani na miejsce. Trzeci „czujka” próbował jeszcze ostrzec kolegę za pomocą krótkofalówki, ale ostatecznie sam wpadł w ręce policji próbując uciec przez płot.

Zatrzymani mężczyźni mieli przy sobie blisko 120 zawiniątek z folii aluminiowej, które okazały się zawierać amfetaminę, marihuanę, heroinę, klefedron oraz tabletki MDMA. Dodatkowo w jednym z pomieszczeń budynku odkryto jeszcze 640 podobnych zawiniątek. Większość z nich zawierała metamfetaminę, reszta miała takie same składniki jak te znalezione u 22-latka.

Wszyscy zatrzymanie zostali postawieni w stan oskarżenia. 22-latek odpowie za posiadanie dużej ilości narkotyków, co grozi mu nawet do 10 lat więzienia. Dwoje 18-latków usłyszało zarzuty za współudział w przestępstwie, za co mogą spędzić w więzieniu od 3 miesięcy do 5 lat.