Zespół oficerów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie aresztował 21-letniego mężczyznę z Białorusi, odpowiedzialnego za przestępstwo rozboju dokonanego przy użyciu obiektu imitującego broń palną. Przestępstwo to miało miejsce na obszarze Marek, a za jego popełnienie sprawcy grozi surowa kara do 20 lat pozbawienia wolności. Decyzję o tymczasowym aresztowaniu młodego człowieka podjął sąd.

W połowie września br., policja otrzymała zgłoszenie o rozboju dokonanym na dwóch obywatelach Białorusi w Markach. Sprawca, podszywając się pod sprzedawcę telefonu komórkowego, umówił się z ofiarami w mało uczęszczanym miejscu na peryferiach miasta. Gdy sprawca upewnił się, że potencjalni nabywcy mają przy sobie umówioną kwotę, wyjął obiekt przypominający broń i oddał strzał w powietrze. Następnie skierował „broń” na ofiary, domagając się od nich gotówki. Ofiary oddały saszetkę z kwotą przekraczającą 13 tysięcy złotych i uciekły. Po tym jak sprawca przestępstwa dokonał nieudanego przeszukania samochodu ofiar, te zgłosiły incydent policji.

Śledztwo w tej sprawie prowadzili wołomińscy policjanci z Wydziału Kryminalnego. Dokonując analizy nagrań z monitoringu, zidentyfikowali podejrzanego i ustalili jego adres zamieszkania. Zatrzymano 21-letniego Białorusina. Przy nim funkcjonariusze odnaleźli telefon komórkowy wykorzystany do przestępstwa. Mężczyzna został rozpoznany przez pokrzywdzone osoby.

Na podstawie zebranych dowodów Prokurator Rejonowy w Wołominie postawił 21-latkowi zarzut popełnienia rozboju z użyciem przedmiotu imitującego broń palną. Za to przestępstwo grozi mu kara do 20 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu młodego mężczyzny.