Zakończenie podróży Rafała Trzaskowskiego, prezydenta m.st. Warszawy, do kolejnego z warszawskich regionów miało miejsce niedawno. Tym razem wybrał się on do Mokotowa, gdzie wieczorem spotkał się także z mieszkającymi tam ludźmi.

Wizyta rozpoczęła się od Ośrodka Stegny, który jest miejscem, gdzie wielu polskich olimpijczyków i zdobywców medali zaczynało swoją przygodę z łyżwiarstwem. Rafał Trzaskowski wraz ze Sławomirem Nitrasem, ministrem sportu i turystyki, oficjalnie ogłosili, że do końca roku 2027 na tym terenie zostanie zbudowana nowa hala z torem dla łyżwiarstwa szybkiego.

Na miejscu obecnie niezadaszonego obiektu wzniesiona zostanie zamknięta, ultranowoczesna arena. Dzięki temu Warszawa zyska nową infrastrukturę pozwalającą na organizację dużych imprez sportowych.

Prezydent Warszawy przybył również do Przedszkola nr 330 przy al. Niepodległości. W roku 2022 przedszkole typu ciechanowskiego zostało tutaj przekształcone w nowy obiekt, który obecnie posiada sale widowiskową i sensoryczną, a także miejsca dla 150 dzieci. Niektóre z nich miały okazję spotkać się z prezydentem.

Podczas swojej wizyty na Mokotowie, Trzaskowski odwiedził Mokotowskie Centrum Zdrowia Psychicznego oraz Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców, które jest pod opieką tej dzielnicy. To drugie miejsce to centrum aktywności seniorów, którzy uczestniczą tam w różnych zajęciach artystycznych.

W trakcie swej podróży, prezydent miał także okazję zwiedzić Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI na ulicy Tynieckiej. Ta biblioteka nie tylko jest miejscem zabawy dla najmłodszych, ale również oferuje przestrzeń do nauki dla nastolatków oraz salę kinowo-teatralną przeznaczoną do autorskich spotkań i projekcji filmowych.

Trzaskowski odwiedził także Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 na ulicy Wiśniowej, gdzie miał okazję porozmawiać z uczniami Technikum Mechatronicznego imienia Piotra Drzewieckiego – uznawanego za najlepsze technikum w kraju.

Podróż po dzielnicy zakończyła się wieczornym spotkaniem z mieszkańcami Mokotowa, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 85 im. Benito Juareza na ulicy Narbutta 14. Dominującym tematem spotkania była Strefa Czystego Transportu, której pomysł spotkał się zarówno z entuzjastycznym poparciem jak i krytyką.

Innym ważnym zagadnieniem poruszonym podczas spotkania była budowa tramwaju na Wilanów. Ta inwestycja wiąże się z utrudnieniami w ruchu drogowym na ulicy Puławskiej.

Na koniec, Trzaskowski rozmawiał o problemach z parkowaniem oraz braku ścieżek rowerowych. Zwrócono także uwagę na potrzebę terenów zielonych w tak gęsto zaludnionej dzielnicy, a także na konieczność utrzymania rodzinnych ogrodów działkowych i sadzenia nowych drzew.