Nieodpowiedzialna jazda 23-letniego kierowcy Audi skończyła się interwencją funkcjonariuszy drogówki z Piaseczna. Mężczyzna, prowadząc swój pojazd z nadmierną prędkością, został ukarany mandatem, otrzymał punkty karne i stracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów na trzy następne miesiące. Policja apeluje do wszystkich kierowców o roztropność oraz bezpieczne prowadzenie pojazdu, w szczególności teraz, podczas trwających ferii zimowych, gdy wielu z nas rusza w podróż ku swoim miejscom odpoczynku.

Mimo licznych apelei o ostrożną i rozsądną jazdę, jak również intensyfikacji działań policyjnych, niestety nadal pojawiają się na drogach tacy kierowcy, którzy ignorują przepisy ruchu drogowego i nie liczą się z konsekwencjami swoich działań dla siebie i innych użytkowników dróg.

Często zapominamy, że zimą powinniśmy poruszać się wolniej, wykonywać płynne manewry, zachować większe odstępy od innych pojazdów i unikać gwałtownego hamowania. Bezpieczeństwo na drogach w sezonie zimowym to wspólna odpowiedzialność wszystkich nas, użytkowników dróg. Niestety, 23-latek prowadzący Audi nie wziął tego pod uwagę i jechał z prędkością 117 km/h po obszarze zabudowanym w Runowie, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Na pytanie policjantów, dlaczego tak szybko jedzie, nie potrafił podać żadnej sensownej odpowiedzi. Spotkanie z funkcjonariuszami zakończyło się nałożeniem na niego mandatu w wysokości 2000 złotych, przyznaniem 14 punktów karnych oraz zawieszeniem prawo jazdy na trzy miesiące.

Miejmy nadzieję, że trzymiesięczny okres bez możliwości prowadzenia samochodu skłoni młodego kierowcę do refleksji i uświadomi mu konieczność dostosowywania się do przepisów ruchu drogowego.

Zwracamy się do wszystkich kierujących apel o pokonywanie tras z rozwagą i bezpiecznie, zwłaszcza teraz, podczas ferii zimowych, gdy wiele osób podróżuje do miejsc wypoczynku. Warto pamiętać, że najczęściej to właśnie nadmierna prędkość jest przyczyną zdarzeń drogowych, w tym również tych o tragicznym skutku. Pośpiech jest zdecydowanie złym doradcą, zwłaszcza gdy warunki na drodze są trudne i wymagające.