Krążące po policjantach z Grodziska Mazowieckiego doniesienia o kradzieży paliwa na terenie powiatu, doprowadziły do zatrzymania pięciu podejrzanych osób. Zabezpieczono 19 beczek napełnionych skradzionym paliwem oraz niemal 320 gramów nielegalnych substancji – to bilans niedawnej operacji. Prowadzone dotąd czynności przygotowawcze pozwoliły na sformułowanie dla grupy trzech mężczyzn, do tej pory aż piętnastu zarzutów dotyczących kradzieży oleju napędowego. Wszystkie przestępstwa miały miejsce na terenie powiatu grodziskiego. Na podstawie wniosku Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim, sąd postanowił zastosować środki zapobiegawcze wobec podejrzanych, wprowadzając trzymiesięczne tymczasowe aresztowanie.

Zaakceptowane zgłoszenia o kradzieżach paliwa z różnorodnych stacji na obszarze powiatu, zaowocowały natychmiastowymi działaniami ze strony lokalnej policji. Śledczy skupili się na grupie cudzoziemców mieszkających w sąsiednim powiecie. Na ich terenie odnaleziono jeden z samochodów, używanych do przewozu skradzionego paliwa, zawierający 19 beczek oleju napędowego.

Na miejscu zaskoczono mężczyzn i kobiety pochodzące ze Słowacji oraz Wietnamu. Trzech mężczyzn zidentyfikowano szybko jako sprawców kradzieży paliwa. Cudzoziemcy w wieku 30, 35 i 38 lat zostali zatrzymani. Dokonano również przeszukania pomieszczeń, które zajmowali podejrzani. W jednym z nich znaleziono marihuanę o wadze prawie 33 gramów, natomiast w innym miejscu odkryto narkotyk mefedron ważący 287 gramów. Klucze do tych pomieszczeń policja znalazła u 49-letniej obywatelki Wietnamu. Zatrzymano również 34-letnią kobietę z Słowacji, która była poszukiwana przez sąd. Kobieta została umieszczona w zakładzie karnym, a sprawa dotycząca narkotyków trafiła do lokalnej jednostki policji.

W ciągu prowadzonych dotychczas czynności śledztwa, funkcjonariusze potwierdzili udział trzech zatrzymanych mężczyzn w piętnastu przypadkach kradzieży paliwa na terenie powiatu od listopada poprzedniego roku. Skutkiem ich działań było utracenie przez właścicieli stacji paliw sumy ok. 26 tysięcy złotych. Policja nadal gromadzi dowody związane z podobnymi przestępstwami, które mogli popełnić na terenie całego kraju.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania dla całej trójki podejrzanych.