Podcast miejski pod tytułem „Warszawa mówi”, który odsłania różnorodność stolicy Polski, zakończył właśnie swój drugi sezon. W ciągu ostatnich miesięcy odbyło się 12 sesji nagraniowych w studiu, a na kanapie podcastu gościło 14 interesujących postaci. Łączny czas rozmów wyniósł prawie 10 godzin, co przekłada się na 579 minut fascynujących historii i anegdot związanych ze stolicą.

„Warszawa mówi” jest dostępna na różnych platformach streamingowych oraz na oficjalnym kanale YouTube miasta Warszawy. Podcast cieszy się dużą popularnością, zarówno w kraju, jak i za granicą, osiągając niemal 150 tys. odtworzeń w miejscach tak odległych jak Wielka Brytania, Francja, Niemcy czy Stany Zjednoczone.

Najwięcej słuchaczy zgromadził czwarty odcinek zatytułowany „Miasto możliwości”, który był transmitowany na jednej z platform streamingowych. W tym odcinku gościem specjalnym był prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, który dzielił się wspomnieniami z lat 80. opisując klimat warszawskich podwórek oraz zmiany, jakie zaszły w stolicy.

Prowadzący podcast, Kamil Dąbrowa, zastępca dyrektora Biura Marketingu Miasta, wyraził swoją wdzięczność dla wszystkich gości i słuchaczy, mówiąc: „To było 12 niezwykłych spotkań i ciekawych rozmów o Warszawie. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli moje zaproszenie i tym, którzy wyruszyli z nami w tę podróż”.

Wśród wielu tematów poruszanych w drugim sezonie były kwestie kreowania przyszłości, ekonomicznego podejścia do ubioru czy empatii wobec innych. Gośćmi byli między innymi lekkoatletka Joanna Jóźwik, DJ Wika, członkowie zespołu Kwiat Jabłoni, a także aktor i reżyser Jacek Poniedziałek. W ostatnim odcinku pojawia się Julia Kamińska – aktorka, scenarzystka i piosenkarka zaangażowana w działalność charytatywną.

Podcast „Warszawa mówi” można znaleźć na platformach streamingowych takich jak Spotify, Apple Podcast i Google Podcast oraz na kanale YouTube m.st. Warszawy. Na stronie głównej um.warszawa.pl znajduje się odnośnik kierujący do tego podcastu.

Zapowiedziano, że kolejny, pełen nowych historii sezon podcastu „Warszawa mówi” ukaże się wiosną 2024 roku.