Wydział Operacyjno-Rozpoznawczy pomyślnie doprowadził do aresztowania 30-letniego mężczyzny, podejrzewanego o serię kradzieży na terenie Śródmieścia. Swojego ukrywającego się w schowku na pościel zaskoczonego przestępcę, funkcjonariusze zatrzymali w jego domu. Przesądne natomiast okazały się zarzuty postawione mężczyźnie, za które decyzją sądu podlegał policyjnemu dozorowi.

Działania funkcjonariuszy miały szeroki zasięg, co doprowadziło do zatrzymania podejrzanego. Mężczyzna wykorzystał chwilową nieuwagę niedawno poznanego mężczyzny w jednej z restauracji na ulicy Chmielnej. Wykorzystując zaufanie ofiary, przelał z jej konta bankowego blisko 10 000 złotych.

Te same siły porządkowe ustaliły, że podejrzany dokonał także kradzieży w drogeriach na ulicach Marszałkowskiej i Kruczej. Ukradł tam kilka elektrycznych szczoteczek do zębów, o łącznej wartości przekraczającej 2000 złotych.

Przestępca został nakryty w mieszkaniu swojej partnerki na ulicy Belwederskiej. Gdy policjanci niespodziewanie zapukali do drzwi, mężczyzna schował się w schowku na pościel. Został jednak zatrzymany i przewieziony do Komendy Rejonowej Policji Warszawa I.

Dalsze działania Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego ujawniły, że mężczyzna jest poszukiwany przez inną jednostkę Policji jako podejrzany o kradzież z włamaniem. Mężczyźnie postawiono zarzuty, a następnie na mocy decyzji sądu został objęty dozorem policyjnym.

Za przestępstwa dokonane na obszarze Śródmieścia w Warszawie, 30-latek może otrzymać karę do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście-Północ.