W jednym z malowniczych stawów Łazienek Królewskich, popularnej oazie wypoczynku mieszkańców Warszawy, doszło do tragicznego znaleziska. Strażacy odzyskali z akwenu ciało nieboszczyka – płci męskiej. W tej sprawie prowadzone są obecnie śledztwa przez organy ścigania.

Zdarzenie miało miejsce 2 grudnia, gdzie na tle idyllicznym Pałacu na Wyspie nastąpiło straszliwe odkrycie. Tego dnia warunki pogodowe sprawiły, że wszystkie zbiorniki wodne rozsiane po całym terenie parku pokrywały się delikatnymi pokładami lodu.

Gabriela Putyra, rzeczniczka prasowa Komendy Stołecznej Policji, przekazała informacje o tym wydarzeniu. „W sobotnie popołudnie, około godziny 14, funkcjonariusze patrolujący obszar Łazienek Królewskich natknęli się na odzież porzuconą na powierzchni jednego z zamarzniętych zbiorników wodnych. Na miejsce wezwano strażaków, którzy przystąpili do rozbijania lodu, a następnie odzyskali z wody ciało mężczyzny” – relacjonowała.

Działania na miejscu zdarzenia były przeprowadzane pod ścisłym nadzorem prokuratora. Służby policyjne są w posiadaniu danych identyfikujących mężczyznę, którego zwłoki zostały odnalezione w stawie.