Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ząbkach zatrzymali 52-letniego mężczyznę z Gruzji, który był podejrzany o włamanie do pojazdu, który został uszkodzony i pozostawiony na parkingu obok cmentarza po incydencie drogowym. Mężczyzna ten został oskarżony o kradzież powerbanku, trzech par okularów przeciwsłonecznych, płyty CD oraz dokumentów o łącznej wartości około 250 złotych ze wspomnianego pojazdu. Jak się okazało, mężczyzna już wcześniej miał na swoim koncie podobne przestępstwa, dlatego teraz stanie przed sądem w kontekście recydywy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Ząbkach dostali wezwanie na ulicę Piłsudskiego w mieście Ząbki. Według zgłoszenia, w uszkodzonym samochodzie marki Audi miał znajdować się nietrzeźwy mężczyzna. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, okazało się, że ten sam mężczyzna próbuje się oddalić w kierunku cmentarza po zauważeniu radiowozu. Policjanci natychmiast zareagowali, podejrzewając, że mógł on prowadzić samochód będąc pod wpływem alkoholu.

Podczas interwencji na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, że 52-latek nie prowadził samochodu ani nie był właścicielem uszkodzonego Audi. W trakcie dochodzenia wyszło na jaw, że obywatel Gruzji wykorzystał sytuację i włamał się do zamkniętego samochodu pozostawionego na parkingu po wypadku drogowym. Zabrał z niego najdroższe przedmioty, takie jak powerbank, trzy pary okularów przeciwsłonecznych, płytę CD oraz dokumenty o łącznej wartości około 250 złotych. Policjanci odnaleźli te przedmioty podczas przeszukania mężczyzny.

Mężczyzna został aresztowany i teraz będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i ukrywania dokumentów. Wcześniej 52-latek był już karany za podobne przestępstwa, co oznacza, że teraz będzie musiał odpowiadać w warunkach recydywy.