Za nami jest już duża część upragnionych wakacji, które dla dzieci i młodzieży stanowią czas nie tylko relaksu, ale również intensyfikacji różnego rodzaju działań. Nieustannie czuwający o ich bezpieczeństwo policjanci, każdego dnia, niezależnie od dyżuru, zadbali o to, aby wszędzie tam, gdzie młodzież korzystała ze swobody wakacyjnej, prowadzić mobilne lekcje edukacji. Głównym celem tych akcji jest pokazanie młodym ludziom jak radzić sobie w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych oraz gdzie szukać pomocy, gdy ta stanie się konieczna. Wszystkie te działania mają na celu zapewnienie, że 1 września wszyscy uczniowie mogą bezpiecznie wrócić do szkoły.

Konsekwencją tych działań jest coraz częstszy widok policjantów przemierzających parki, boiska czy skwery z tabletem w ręku, prezentując młodemu pokoleniu filmy edukacyjne. Policja stara się na różne sposoby zapobiegać niebezpieczeństwom, działając prewencyjnie i edukując. Prezentacje filmowe mają na celu pokazać, jak prawidłowo reagować w różnych sytuacjach, tak aby uniknąć ewentualnych zagrożeń i zapobiec nieszczęśliwym wypadkom.

Policjanci, oprócz prezentacji filmów, opowiadają i wyjaśniają młodym ludziom, jak dbać o swoje bezpieczeństwo, jakie sytuacje powinni unikać oraz jak postępować w przypadku zaistnienia realnego zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądają filmy edukacyjne, po czym zadają pytania i dzielą się swoimi doświadczeniami z funkcjonariuszami policji.

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo naszych najmłodszych podczas wakacyjnego odpoczynku.