Ukrycie stanu upojenia alkoholowego przed ostrożnym spojrzeniem oficera Wydziału Ruchu Drogowego z Grodziska okazało się niemożliwe dla kierowcy volkswagena. Funkcjonariusz, który zaobserwował podejrzane manewry tego samochodu podczas swojego czasu wolnego od służby, szybko podjął odpowiednie działania. Zgłosił sprawę do najbliższego patrolu, który potwierdził, że 21-letni mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Teraz nieodpowiedzialny kierowca będzie musiał odpowiadać za swoje czyny przed sądem.

Policjant grodziskiego wydziału ruchu drogowego, sierżant Paweł Sowik, udowodnił, że troska o bezpieczeństwo na drogach nie kończy się po zakończeniu godzin służbowych. Gdy zauważył niepewne prowadzenie volkswagena, natychmiast podejrzewał, że kierowca jest nietrzeźwy. Po kilku minutach obserwacji potwierdziły się jego obawy – kierowca wielokrotnie opuszczał swój pas ruchu.

Po zauważeniu tych niepokojących sygnałów, Sowik natychmiast powiadomił lokalną jednostkę policji. Jednocześnie utrzymywał bliskość z podejrzanym pojazdem, do momentu przybycia patrolu. Po zatrzymaniu kierowcy, badanie alkomatem potwierdziło obawy Sowika – 21-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Ujawniło się również, że nietrzeźwy kierowca przewoził trzech innych nietrzeźwych pasażerów. Szczęśliwie, jego podróż została przerwana na czas przez czujnego policjanta, zanim ktokolwiek został narażony na niebezpieczeństwo. Przejęcie sprawy przez Komisariat Policji w Mszczonowie zapoczątkowało oficjalne postępowanie przeciwko nieodpowiedzialnemu kierowcy.