Sąd Rejonowy w Wołominie podjął decyzję o stosowaniu środków zapobiegawczych, polegających na tymczasowym aresztowaniu dwóch mężczyzn. Obydwa są podejrzane o przestępstwo dokonania rozboju. Szczegółowo, mówimy o dwóch obywatelach w wieku 39 i 28 lat, którzy według zarzutów zmusili do wydania środków pieniężnych mieszkańców jednego z domów w Wołominie.

Na koniec września, strażnicy prawa zostali wezwani do jednego z mieszkań na terenie Wołomina. Powodem była interwencja rozpoczęta o godzinie 5.00 rano, kiedy do wnętrza budynku wdarło się dwóch nieznajomych. Używając broni białej – noża – i stosując groźby, zażądali od osób tam przebywających wydanie posiadanych przez nich pieniędzy. W rezultacie udało im się ukraść tylko skromną sumę 50 złotych, kilka papierosów oraz niewielką ilość piwa w puszkach.

Pracujący na Wydziale Kryminalnym policjanci, na podstawie zebranych dowodów, zdołali ustalić tożsamość przestępców. Po przeprowadzeniu śledztwa i ustaleniu szczegółów, zlokalizowali i zatrzymali dwóch mężczyzn – w wieku 39 i 28 lat – w jednym z mieszkań przy ulicy Sienkiewicza. W momencie zatrzymania byli oni nietrzeźwi. Po przewiezieniu do komendy i wykonaniu wymaganych procedur procesowych, zostali oni przekazani do Prokuratury Rejonowej w Wołominie. Tam postawiono im zarzuty dokonania rozboju, używając noża, oraz działania we współpracy i porozumieniu.

Na wniosek prokuratury, sąd zdecydował na zastosowanie dla podejrzanych środka zapobiegawczego w formie tymczasowego aresztu przez okres 3 miesięcy.