Funkcjonariusze policji z dzielnicy Bielany w Warszawie aresztowali 24-letniego mężczyznę, u którego znaleziono narkotyki – konkretnie, kokainę i ecstasy. Ten młody człowiek został przetransportowany do komisariatu przy ulicy Żeromskiego, gdzie zostały zabezpieczone nielegalne substancje. Za posiadanie tych narkotyków grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Wszystko rozpoczęło się kilka dni temu na ulicy Petofiego na Bielanach, kiedy patrolujący tam policjanci zdecydowali się interweniować przeciwko mężczyźnie. Ten zaczął wykazywać oznaki nerwowości na widok mundurowych. Okazało się, że instynkt funkcjonariuszy nie zawiódł – 24-latek miał przy sobie pakunek z białym proszkiem.

Został natychmiast aresztowany i przewieziony do komisariatu na ulicy Żeromskiego, a narkotyki zostały skonfiskowane. W tym samym dniu, funkcjonariusze udali się na przeszukanie miejsca zamieszkania mężczyzny. Tam też odnaleźli kolejny pakunek, tym razem z tabletkami.

Również te narkotyki zostały zabezpieczone. Po przeprowadzeniu badań laboratoryjnych potwierdzono, że znalezione substancje to kokaina i ecstasy.

Śledczy z Bielan przesłuchali już 24-latka i postawili mu zarzuty związane z posiadaniem narkotyków. Za takie przestępstwo grozi mu kara do trzech lat więzienia. Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz nadzoruje dalsze postępowanie w tej sprawie.