Właśnie dzięki błyskawicznej reakcji i determinacji jednego z funkcjonariuszy służących na Posterunku Policji w Modlinie, udało się zatrzymać 31-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież sklepową o wartości przekraczającej 800 złotych. Policjant, który wówczas robił zakupy, dostrzegł niecodzienną sytuację – mężczyznę opuszczającego linię kas bez dokonania zapłaty za wybrane produkty. Bez wahania zdecydował się na interwencję, zatrzymując złodzieja, a następnie przekazał go pod opiekę przybyłego patrolu. W przypadku skazania, sprawcy grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Interesujące wydarzenia miały miejsce w miniony piątek, około godziny 16:30, w jednym z tętniących życiem warszawskich centrów handlowych. Tam właśnie policjant służący w modlińskim komisariacie, który po godzinach pracy postanowił zrobić niezbędne zakupy, ujrzał podejrzanego mężczyznę. Ten ostatni przekroczył linię kas, mając ze sobą skradzione towary, po czym spróbował uciec. Funkcjonariusz, wykazując się zdecydowaną reakcją, natychmiast podbiegł do 31-latka i zatrzymał go, czekając na przybycie patrolu policji.

Gdy patrol dotarł na miejsce, funkcjonariusze zidentyfikowali sprawcę. Okazało się, że 31-letni obywatel Rosji dokonał kradzieży towarów wartych aż 869 zł. Teraz za swój czyn będzie musiał odpowiadać przed wymiarem sprawiedliwości.

Patrząc na to z perspektywy prawa karnego, mężczyźnie grozi surowa kara – do pięciu lat więzienia. Na szczególne uznanie zasługuje tutaj postawa modlińskiego policjanta, który świadomie wykorzystał swoje umiejętności i wiedzę nabyte podczas służby, nawet poza godzinami pracy.