Do zdarzenia, które mogło skończyć się tragicznie, doszło wczoraj na ulicach Ustanowa. Policjanci z piaseczyńskiego referatu patrolowo-interwencyjnego odnaleźli tam 41-letniego mężczyznę, zmarzniętego i niemal nieprzytomnego. Mężczyzna był niewłaściwie ubrany na panujące warunki atmosferyczne, leżał na pokrytej śniegiem ulicy, a jego stan sugerował, że sam nie jest w stanie określić swojej sytuacji. Szybka interwencja stróżów prawa oraz udzielona pomoc mogły zapobiec tragedii.

Zimowe dni i mroźne noce stanowią poważne niebezpieczeństwo dla osób bezdomnych, samotnych seniorów czy osób pod wpływem alkoholu pozostających na dworze przez długie godziny. Niskie temperatury są dla nich śmiertelnym zagrożeniem. Funkcjonariusze patrolujący miasto zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie i natychmiast reagują, gdy takiej pomocy jest potrzeba.

Wczoraj, tuż przed północą, mundurowi z Piaseczna otrzymali informację o mężczyźnie leżącym na śniegu. Niezwłocznie dotarli na miejsce i tam znaleźli wychłodzonego 41-latka. Mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu, miał kłopoty z utrzymaniem równowagi i ciężko było nawiązać z nim sensowny kontakt.

Policjanci przetransportowali mężczyznę do Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, gdzie spędził resztę nocy w celi.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, by nie pozostawali obojętni na los innych osób zwłaszcza podczas mrozów. Wspólne działanie i brak obojętności mogą uratować czyjeś życie. Nie przechodźmy obojętnie obok osób potrzebujących pomocy. Pamiętajmy, że czasem jeden telefon może zdecydować o czyimś życiu!